Darmowe programy do projektowania wnętrz (a niektóre również budynków)

Chcesz przemeblować salon? Nie wiesz gdzie postawić łóżko dla dziecka? A może chcesz sprawdzić czy ta wymarzona szafa zmieści się w sypialni?

Nic prostszego! Dla takich właśnie osób powstało kilka programów do projektowania w 3D, których listę znajdziesz poniżej. Co ważniejsze, są one w pełni darmowe do użytku prywatnego (a niektóre i komercyjnego!)

Darmowe programy do projektowania wnętrz

Roomeon.com

Prosty w obsłudze dzięki ‘przeciągnij & upuść’. W programie dostępna jest biblioteka mebli, a nawet jest możliwość ustawienia kierunku oświetlenia.

HomeStyler.com

Zaprojektujesz w nim nie tylko mieszkanie, ale i cały dom. Dostępne są rzuty 2D i widoki 3D. Brak polskiej wersji językowej, ale program jest na tyle intuicyjny, że nie powinno to stanowić problemu.

Kazaplan.com

Moim zdaniem największa zaletą Kazaplan jest dostępność w języku polskim. Program nie ma zbyt dużych możliwości (w porównaniu z innymi), a jego obsługa wymaga moim zdaniem anielskiej cierpliwości.

Pcon-planner.com

Program jest na tyle dobry, że korzystają z niego nawet pracownie projektowania wnętrz. Plusem jest też polska wersja językowa.

Sketchup.com

Intuicyjny i łatwy w obsłudze. Darmowa wersja dostępna jest z poziomu przeglądarki. Płatnej wersji używają biura architektoniczne na całym świecie. Ze wszystkich wymienionych – moim zdaniem numer jeden uwzględniając łatwość nauki i efekty.

Roomstyler.com

Prosty w obsłudze i na pewno zadowoli projektantów – hobbystów. Dostępny z poziomu przeglądarki i wymaga zalogowania.

Blender.org

To narzędzie nie jest proste w obsłudze, ale efekty pracy w nim robią wrażenie. Idealny do architektury, gier i animacji. Dla troszkę bardziej zaawansowanych hobbystów.

Home.by.me

Ma co prawda pewne ograniczenia w wersji darmowej, ale dla amatorów będzie idealny. Rendery mają znak wodny, ale przy korzystaniu na własny użytek nie powinno to stanowić problemu.

Znasz jakieś inne darmowe programy do projektowania wnętrz? Który z programów najbardziej przypadł Ci do gustu?

Daj znać w komentarzu!

ZOBACZ TAKŻE:
Sprawdź to zanim kupisz mieszkanie od dewelopera! O tym jak deweloperzy celowo pomniejszają meble na rysunkach, żeby mieszkanie wydawało się większe.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Roman
Roman
1 rok temu

Sweet Home 3D